Hurriyetten Razi Canikligilin guzel bir Recai Iskender haberi

19 Nov

Bloomberg’in Polisleri Rocky Recai’yi Hastanelik Etti

Monday, 21 November 2011 14:02
Razi CANİKLİGİL-NEW YORK-Hurriyet USA

Wall Street’i İşgal Et eylemlerine katılan tek Türk olan “Rocky” lakaplı Recai İskender New York polisinin haftabaşında  “Zuccoti Park’a yaptığı operasyonda gözaltına alınırken başına aldığı şiddetli bir copun etkisi dün sabah etkisini gösterdi.

Baskın sonrasında geceyi nezarette geçiren İskender, serbest bırakıldıktan 3 saat sonra yeniden döndüğü Zuccotti Park’ta bayılarak yere yığıldı.

New York belediyue başkanı Michael Bloomberg’in emir ile işgalcilere yönelik operasyonlar yapan polis, kafasına cop vurduğu Recai İskender’i bu defa ambulans çağırarak hastaneye kaldırdı.

New York Downtown Hastanesi’nde tedavisine devam edilen İskender’e ilk olarak serum verildikten sonra beyin tomografisi çekildi. Doktorlar, beyninde ciddi bir hasar bulamadıkları İskender’I  en az 2 gün daha hastanede tutacaklar.  Yaklaşık 2 ay once işgalcilere katılan Recai iskender, 2 hafta once Zuccotti Park’taki çadırında uyurken bir başka eylemcinin saldırısına uğraması üzerine gösterdiği tepki ile dikkatleri üzerine çekmişti.Dışişleri Bakanlığı’ndan görevinden atılmasını ve ABD’de iş ve evini kaybetmesi nedeniyle işgalcilerle birlikte eylemlerini sürdüren İskender, son olarak Zuccotti Park’ta Türk bayrağını yakacağınıe üzerine astığı pankart ile duyurmuş, ancak bunu yapmamıştı. Hastahanedeki yatağından Hürriyet’e konuşan İskender;

“Benim hayatımı Türkiye’deki % 1 yaktı. Hayatımı yakanı ben de yakarım. Ben bayrağımı o % 1’den daha fazla seviyorum. Konuya dikkat çekmek için bu eylemi yaptım.” dedi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: